selfie

Dziś w mediach niepokojące informacje ze wschodu, gdzie Rosja „pomaga” swoim mniejszościom narodowym. Z kolei z drugiej strony globu słuchać Oscary rozdane i czyj to był wieczór.

O ile pierwsze wydarzenie może mieć wpływ na cały świat, drugie może mieć wpływ na to jak spędzimy wieczór.

Jednak wolę się skupić na innym wydarzeniu, które miało miejsce na Gali Rozdania Oscarów, mianowicie na „selfie” Ellen DeGeneres, którą widzimy w towarzystwie gwiazd.

selfie

Twitter.com/TheEllenShow

I tutaj wrócę do pewnego zdarzenia

Dawno, dawno temu kiedy u nas była zima, w lutym tremometr wskazał –10°C stopni, padał śnieg, wiał wiatr i odczuwalna temperatura według serwisu icm.edu.pl to -17°C. zdecydowałem się na wieczorne bieganie.

Kiedy powiedziałem o tym koledze skomentował
– Przy takiej temperaturze masz ochotę biegać, będziesz chory.
– Może … – nie skończyłem, kiedy kumpel dodał,
– Chociaż, jak jadę w góry, to trafię na pogodę, która jest gorsza niż dziś. Wtedy nie zostaję na kwaterze by czekać na lepsze warunki, tylko idę na stok i zjeżdżam. Szkoda urlopu. W zasadzie to jestem ciekawy czy pójdziesz biegać?

Jestem na stadionie, oprócz mnie biegają jeszcze dwie osoby. Przebiegłem dwa okrążenia i byłem sam. Ciemno wszędzie, zimno wszędzie, wieje wszędzie. Na szczęście mam odpowiedni ubiór, twarz i ręce wysmarowane kremem.

Przebiegłem kolejne dwa okrążenie i nie byłem samotny. Na stadionie, oprócz mnie biegają dwie osoby, kolejne okrążenie i kolejne trzy osoby przyszły na stadion.
Razem ze mną biega sześć osób: ja i pięć dziewczyn z domu studenckiego.

Myliłem się, nie biegało sześć osób, biegałem tylko ja. Dziewczyny, które biegały zatrzymały się przy tych, które robiły rozgrzewkę. Chwyciły się za ramiona i każda z nich po kolei robiła „selfie”. Gdy podbiegam słyszę jak komentuję zrobione przez siebie „selfie
– mamy za krótkie ręce, nie wychodzą nam „samojebki”, zawsze jednej nie ma na zdjęciu.

Kończę okrążenie i widzę błagalne spojrzenie.
– Czy zrobisz nam zdjęcie?
– Tak
Robiłem zdjęcia każdym aparatem. Po zakończeniu sesji kontynuuję bieg, jedna z studentek mówi:
– zaraz udostępnię zdjęcie na facebooku. Znajomi zobaczą w jakich warunkach dziś biegałyśmy.

Dalej już biegałem sam.

Mała rada jak zrobić „samojebkę” by na zdjęciu było 10 osób lub więcej. Analiza „selfie” Ellen DeGeneres nam pomoże. Jeśli analiza nie pomoże to tutaj poniżej można zobaczyć jak to wykonać. Życzę powodzenie w „samojebkach”.
selfie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *