Zmień się

Zmień się

zródło: flickr

– Ja też chciałbym biegać tak, jak ty.
– To idź do domu, przebierz się. Jeśli bieganie cię przeraża to, możesz zacząć od spacerowania, później marszobieg. Tym bardziej, że masz gdzie dbać o siebie, mieszkasz przy lesie, masz zdrowe powietrze.
– Łatwo powiedzieć, po pracy nie mam czasu, muszę dziecko zawieźć na basen.
– No to wieczorem.
– Wieczorami nie mogę bo jest powtórka „Ranczo” i „Ojca Mateusza” .
– To może jutro.
– Jutro będę zmęczony. Zawsze jestem, gdy mam taki dzień jak dzisiaj – mówi stary czterdziestolatek

Nie ważne jaka byłaby propozycja, nie ważne jak się ustawię, zawsze dupa z tyłu.

Mam takie dni, że niestety, nie mogę wyjść i biegać, w konsekwencji tracę dzień biegania. Zastanawiam jak uniknąć takich sytuacji w przyszłości, by następnym razem nie mieć dłuższych przerw niż jeden dzień.

Jeśli przerwa trwa dłużej niż dwa dni, wtedy staję na głowie, by nie tracić kolejnego dnia. Bo, czy jest coś ważniejsze niż zdrowie?! Jeśli jest coś ważniejszego niż własne zdrowie, np.: seriale, to jest tylko jedno określenie na takich ludzi – „idioci”.

Mogę być zmęczony i wiem, że wszystko zależy ode mnie, od moich myśli i kroków jakie podejmę. Jeśli moje myśli krążą wokół bezczynności to i moje działania prowadzą tam gdzie jednym rezultatem jest bezczynność.

Jak to się mówi: „mój wybór, moja sprawa”.

W takich chwilach, by dokonać prawidłowego wyboru, zatrzymuję się na chwilę, wyobrażam sobie obraz samego siebie, oczywiście najlepszy jaki może być. I kiedy tak rozpływam się nad swoją wirtualną doskonałością, zadaję sobie pytanie: „Czy to działanie doprowadzi mnie lub przybliży do mojego obrazu wirtualnej doskonałości?”. Zadaję sobie to pytanie tak długo, aż wiem co dalej robić, jak działać. W przypadku biegania: przebieram się, zakładam buty i nie ma mnie w domu.

Większość osób chce wiedzieć, jak się zmienić. Ja też poszukiwałem takiego sekretu (jakie ładne słowo i na topie) . W ludzkiej naturze jest poszukiwanie skomplikowanych rozwiązań, a wystarczy krótkie zdanie „zmień się”. Zmienisz się i osiągniesz inne efekty niż do tej pory osiągałeś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *